Samorozwój i kariera – pakiet obserwacji doradcy zawodowego

Namówiliśmy wiodącego eksperta z uznanego i znanego vortalu rekrutacyjnego Szukam Pracy do opracowania komentarza dot. wyboru najlepszego pracodawcy. Tu poznasz opinie naszego gościa.

Każda część listu motywacyjnego wpływa na kształt ostatecznego rezultatu. Tak naprawdę to ów list jako suma elementów, lecz również jako poszczególne jego człony, jest miernikiem dla pytania, czy określona osoba będzie wezwana na rozmowę rekrutacyjną, czy też straci swoją szansę. Komponując zatem wspomniane pismo, musimy wyjątkowo precyzyjnie przemyśleć każdy wyraz, aby zawartość tego pisma była właściwa. Niewątpliwie każdy moduł podania o zatrudnienie ma szczególne znaczenie dla końcowego skutku, lecz w tym miejscu pochylmy się trochę nad takim czynnikiem jak podsumowanie.

Naturalnie wszystkie najbardziej kluczowe informacje na temat własnych predyspozycji do uzyskania wybranego stanowiska pracy ujmujemy trochę wyżej, w części właściwej, aczkolwiek również i zakończenie w dużym stopniu rzutuje na to, w jaki sposób będziemy przez określonego przedsiębiorcę, który może zostać w przyszłości naszym pracodawcą, traktowani. Najwięcej warstwy merytorycznej powinno się znaleźć w rozwinięciu, natomiast zakończenie listu motywacyjnego jest swoistym podsumowaniem całości. Tutaj mamy czas na to, żeby podkreślić ponownie własne zainteresowanie ogłoszeniem i danym stanowiskiem, przejawić chęć współdziałania, zapewnić o własnej dyspozycyjności oraz przejawić nadzieję na rychłe spotkanie.

Z tej przyczyny zaleca się w tym miejscu listu motywacyjnego uwzględnić również swój nr kontaktowy. Niewątpliwie po w/w części pisma, formalnie nazywanej zakończeniem podania o zatrudnienie, należy też umieścić specjalną klauzulę opisującą zgodę na użycie personaliów, gdyż w innym wypadku przedsiębiorca nie będzie miał prawa, aby napisać do danej osoby w celu zaproszenia jej na rozmowę wstępną. Jednocześnie też część faktyczną listu motywacyjnego należy podsumować zamykającym zwrotem kurtuazyjnym. Taki drobny szczegół, a jednak ma ogromną wartość i stanowi przejaw wyczucia kandydata.

Naturalnie dyskutując o zwieńczeniu listu motywacyjnego, warto spojrzeć na inny niezmiernie ważny problem. Rzecz polega zatem na tym, aby całość była opatrzona własnoręczną sygnaturą osoby zabiegającej o posadę. To kluczowe, aby ów podpis był tradycyjny, gdyż „urealnia” to kandydata. Niezbędne jest także dokładanie starań, aby omawiany list jako kompletny dokument był logiczny i zbudowany wedle standardowych zasad.

Znajdź oferty praca bielsko – biala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *